Zaproszenie na koncert Antoniny Krzysztoń

W niedzielę 19 listopada o godzinie 19:30 odbędzie się w Scenie Ołtarzew koncert „Lecą liście z drzew” znanej piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów – Antoniny Krzysztoń. Artystka wystąpi z zespołem towarzyszącym.

Koncert pod patronatem burmistrza Ożarowa Mazowieckiego pana Pawła Kanclerza.

Zapraszamy! Wstęp wolny.

Antonina Krzysztoń śpiewa najczęściej swoje kompozycje. Sięga też do poezji Zbigniewa Herberta i czeskiego poety Karela Kryla. Akompaniuje sobie na gitarze. Śpiewa o miłości, o poszukiwaniu sensu życia, o pięknie otaczającego nas świata i tęsknocie do Boga.

Artystka wydała kilkanaście albumów. W 2006 roku została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski – nadanym przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego a w ubiegłym 2016 roku podczas wystawy Sacroexpo w Kielcach medalem Per artem ad Deum (Przez sztukę do Boga) – nagrodą przyznaną przez kapitułę Papieskiej Rady ds. Kultury.

Antonina Krzysztoń karierę rozpoczęła w 1980 roku na Festiwalu Piosenki Zakazanej w Gdańsku a w 1981 roku wystąpiła w Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Gdańsku, w hali Oliwii. W ciągu swojej kariery Krzysztoń współpracowała z wieloma artystami: Michałem Lorencem, Leszkiem Możdżerem, Joszko Brodą, Mieczysławem Litwińskim.

Posłuchajcie ballady „Kiedy przyjdzie dzień z albumu Inne światy oraz Perłowa łódź”

 

Kiedy przypłynie perłowa łódź

Jak o tym śpiewa serce

Ja Cię zawołam na cały głos

– Nie, nie opuszczaj mnie już więcej

A A A cały świat

– osłaniamy w naszych dłoniach płomyk 2x

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *