Zaproszenie na I Ożarowską Galę Talentów

Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz zaprasza w niedzielę 8 października na godzinę 19:30 do Sceny Ołtarzew (ul. Kilińskiego 20, Ożarów Mazowiecki) na koncert Pierwszej Ożarowskiej Gali Talentów.

W programie wieczoru występ pochodzącego z Ołtarzewa młodego, utalentowanego akordeonisty Łukasza Brzeziny i jednej z najzdolniejszych młodych skrzypaczek Celiny Kotz.

Młodzi muzycy są laureatami wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Koncertują na scenach muzycznych całego świata.

Na Pierwszej Gali Talentów zagrają dla nas.

Program koncertu

Młodzi artyści proponują:

  1. Camille Saint-Saëns – Danse Macabre,
  2. Fritz Kreisler – Mały wiedeński marsz, Liebeslied, Chiński tamburyn,
  3. Astor Piazzolla – Cztery pory roku w Buenos Aires – Zima, Wiosna,
  4. Graziane Finzi – Impression Tango,
  5. Astor Piazzolla – Historia Tanga – Bordel 1900, Nightclub 1960

i kilka niespodzianek

Zapraszają gości wieczoru na lampkę wina do kawiarenki przy Scenie.

Przygotowany na I Galę koncert jest autorskim, kameralnym projektem stworzonym przez dwójkę młodych, ale utytułowanych już artystów – skrzypaczkę Celinę Kotz oraz akordeonistę Łukasza Brzezinę.
Muzyków połączyła chęć odkrywania nowych obszarów muzyki kameralnej, które stwarza połączenie tych dwóch, jakże różnych od siebie instrumentów.

Ich repertuar jest bardzo bogaty – obejmuje własne transkrypcje utworów z różnych epok, jak i kompozycje oryginalne, przeznaczone na taki właśnie skład. Doskonała technika i nieograniczona wyobraźnia pozwalają duetowi tworzyć unikalne interpretacje dzieł. Choć zespół rozpoczął współpracę w 2017 roku ma już na koncie II nagrodę na 54. Internationaler Akkordeonwettbewerb w Klingenthal.

Indywidualnie mają liczące się osiągnięcia w wielu konkursach ogólnopolskich i światowych.

O artystach

Celina Kotz jest jedną z najlepszych polskich skrzypaczek młodego pokolenia. Swoje umiejętności doskonali pod okiem prof. Bartosza Bryły oraz Jarosława Nadrzyckiego w poznańskiej Akademii Muzycznej.  Jej interpretacje zachwycają publiczność i budzą uznanie jury wielu konkursów. Jest ona laureatką pierwszych nagród na Malta International Music Competition, IX Ogólnopolskim Konkursie im. Z. Jahnego, III Ogólnopolskim Konkursie im. Eugenii Umińskiej, Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Ernsta i Szymanowskiego oraz Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Młody Paganini”. Zdobyła Grand Prix XXX Międzynarodowego Konkursu im. prof. Nedyalki Simeonovej w Haskovo oraz Music Festival & Master Class w Pile, a także II nagrody na XXI Międzynarodowym Konkursie im. J. Brahmsa.

W ubiegłym roku podczas trasy koncertowej po USA zadebiutowała w nowojorskiej Carnegie Hall, występowała też w wielu krajach Europy i Azji. Wśród orkiestr symfonicznych i kameralnych, z którymi koncertowała są m. in. Hofer Symphoniker, Kunitachi Symphoniker, Euro Symphony SFK Orchestra, a także filharmonie krajowe: Poznańska, Bałtycka, Śląska, Opolska, Sudecka i Zielonogórska.

Celina Kotz współtworzy „Trio im. Wiłkomirskich”, nad którym patronat objęli Wanda i Józef Wiłkomirscy. Debiutancka płyta zespołu ukazała się w grudniu ubiegłego roku. Skrzypaczka jest także członkiem Hulencourt Soloist Chamber Orchestra z siedzibą w Brukseli. Artystka jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Poznania, Stowarzyszenia Business and Professional Women’s Club, a także fundacji Pro Bono Musicae i Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Na akordeonie zagra Łukasz Brzezina, laureat ponad 30 nagród, m. in. International Music Competition „Grand Prize Virtuoso”, IBLA Grand Prize, VIII Konkursu Akordeonowego im. Andrzeja Krzanowskiego „Alkagran 2014”, a także finalistą konkursu „Młody Muzyk Roku 2012”.

Jako solista i kameralista występował w Polsce, Francji,  USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, na Słowacji i we Włoszech. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Wielokrotnie uczestniczył w mistrzowskich kursach interpretacji, doskonaląc swe umiejętności pod kierunkiem najwybitniejszych akordeonistów naszych czasów, m. in. Stefana Hussonga, Geira Draugsvolla, Grzegorza Stopy i wielu innych. Kształci się pod okiem prof. Klaudiusza Barana i dr. Rafała Grządki na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. (w oparciu o tekst J.Krawczyk)

 

 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *