Koncert sochaczewskiej Orkiestry Kameralnej CAMERATA MAZOVIA

11 października, Środa, o godzinie 19:15, po Mszy św. Wieczornej w kościele  NMP Królowej Apostołów w Ołtarzewie, ul. Kilińskiego 20 odbędzie się koncert polskiej muzyki klasycznej pod tytułem „Naród – muzyka – tożsamość”,  w wykonaniu sochaczewskiej Orkiestry Kameralnej „Camerata Mazovia” pod dyrekcją Artura Komorowskiego.

W programie koncertu m.in. utwory F. Chopina, St. Moniuszki i I. J. Paderewskiego.

Wstęp wolny

Sochaczewska Orkiestra Kameralna CAMERATA MAZOVIA działa w Sochaczewie od stycznia 2004 r. Próby odbywają się w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 dwa razy w tygodniu.

Kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest Artur Komorowski – kontrabasista, aranżer, muzyk koncertujący w Polsce i za granicą, pedagog.

Zespół tworzy 16 artystów-muzyków, połączonych wspólną pasją – miłością do muzyki i chęcią wspólnego grania. Orkiestra gra w kameralnym, odeonowym składzie: instrumenty smyczkowe, dęte, klawiszowe i perkusyjne. Taki skład pozwala na wykonywanie różnorodnego repertuaru – od muzyki klasycznej, poprzez sakralną i filmową, aż po muzykę rozrywkową i taneczną. W repertuarze orkiestry znajdują się utwory J. S. Bacha, W. A. Mozarta, G. Rossiniego, J. Straussa, a także G. Gershwina, E. Griega, L. Bernsteina, A. Piazzoli, S. Rachmaninowa oraz orkiestrowe interpretacje dzieł F. Chopina.

Od 2006 roku orkiestra współpracuje z solistami Teatru Wielkiego w Łodzi. Współpraca ta zaowocowała rozszerzeniem repertuaru orkiestry o utwory operowe, operetkowe oraz musicalowe. Orkiestra uczestniczyła w wielu koncertach z towarzyszeniem znanych polskich artystów takich jak: Bogusław Morka, Anna Jeremus, Krzysztof Marciniak, Romuald Spychalski, Rafał Songan, Wiesław Bednarek.

Zdjęcia ze strony orkiestry.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *