Film „Mama”

 

Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego pan Paweł Kanclerz zaprasza na piękny film z niezwykłą aktorką Penelope Cruz w roli głównej. To prezent dla wszystkich Matek. Zapraszamy do rodzinnego oglądania.

Wstęp wolny

W roli głównej Penélope Cruz jako Magda oraz Luis Tosar jako Arturo.

reżyseria:     Julio Médem

scenariusz:     Julio Médem

gatunek:     Dramat

produkcja:     Francja, Hiszpania

nagrody:         3 nominacje (2016, nominacja, Goya, Najlepsza aktorka Penélope Cruz, Najlepsza charakteryzacja (makijaż i fryzury) Rodolfo Dellibarda, Ana Lozano (I) i Massimo Gattabrusi, Najlepsza muzyka oryginalna Alberto Iglesias)

Film nakręcono na Teneryfie (Hiszpania).

Gdy Magda dowiaduje się, że choruje na raka piersi, zmienia gruntownie swoje życie.

Magda (Cruz), nauczycielka i matka 10-letniego chłopca, musi stawić czoło dramatycznej diagnozie. Wykryto u niej raka piersi. Jednak kobieta nie zamierza się poddawać, a choroba paradoksalnie wyzwala w niej zupełnie nowe pokłady energii, humoru i odwagi, które gruntownie zmieniają życie jej samej i jej najbliższych.

Jak pisze krytyk filmowy Łukasz Muszyński film Julio Medema jest „typowo hiszpańskim melanżem melodramatu i komedii obyczajowej. Z jednej strony broni go humor, którym „Mama” wypełniona jest po brzegi („Zostało mi sześć miesięcy życia? Akurat skończy mi się zasiłek” – zauważy z przekąsem Magda). Z drugiej – świetna, dojrzała kreacja Penélope Cruz”.

Zapraszamy!

Kilka kadrów z filmu.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *