Wieczór Hiszpański -Opowieść o miłości i nienawiści

Zapraszamy na Wieczór Hiszpański na Scenie Ołtarzew. Artyści przedstawią gościom „Opowieść o miłości i nienawiści”. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć miast Hiszpanii wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO oraz pokaz mini etiud filmowych. Na gości czeka miła niespodzianka. Koncert pod patronatem burmistrza Ożarowa Mazowieckiego w sobotę 3 lutego 2018 roku o godzinie 19:30 na Scenie Ołtarzew. Wstęp wolny.

Prezentujemy artystów, którzy wystąpią przed Państwem:

Agnieszka Bemowska – harfa i Joanna Nogal – skrzypce

Agnieszka Bemowska – harfistka. Ukończyła Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Podczas studiów brała udział w Międzynarodowym Kursie Harfowym Sindelfingen (Niemcy) prowadzonej przez profesor Urszulę Holliger oraz w innych kursach harfowych. Współpracowała z filharmoniami w Poznaniu, Szczecinie, Łodzi, Olsztynie, Białymstoku oraz NOSPR-em w Katowicach. Jako solistka bierze udział w nagraniach radiowych i telewizyjnych z Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie m.in. na festiwalach Muzyki Filmowej w Poznaniu i Warszawie, Festiwalach Piosenki Polskiej w Opolu, nagraniach do filmów ( m.in.Tato, M jak miłość), płyt (m.in. Polskie lata sześćdziesiąte, Perfect-symfonicznie). Współpracuje również z Teatrem Polskim i Narodowym w Warszawie biorąc udział przedstawieniach teatralnych: W. Szekspir „Sen nocy letniej” „Nie-Boska komedia”„Umowa, czyli łajdak ukarany”. Ukończyła Studium Wychowania Muzycznego Carla Orffa w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Otworzyła klasę harfy w Zespole Szkół Muzycznych nr. 74 w Warszawie Rembertów.

Joanna Nogal – skrzypaczka, fidelistka, muzykoterapeutka. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Warszawie. Na początku interesowała ją tzw. „lekka muza”. Koncertowała w USA, Meksyku, Francji, Finlandii i na Bliskim Wschodzie. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu Instrumentów Dawnych „Ars Nova”, z którym brała udział w wielu nagraniach radiowych i telewizyjnych; nagrała ok. 30 płyt; koncertuje w kraju i zagranicą Działa również w Polskim Towarzystwie Muzyki Dawnej, które realizuje wiele projektów upowszechniających ten rodzaj muzyki. Koncertuje z harfistką Agnieszką Bemowską. Pracuje również jako terapeutka w Domu Kombatanta w Warszawie.

Anna Parysz – sopran. Obecnie jest studentką studiów magisterskich w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Wokalno-Aktorskim. Ukończyła również Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. W kwietniu bieżącego roku wystąpiła w roli Zerliny w „Don Giovannim” W. A. Mozarta w Warszawskiej Operze Kameralnej. Jako Hanna śpiewała w koncertowym wykonaniu opery „Straszny dwór” St. Moniuszki w Filharmonii Świętokrzyskiej w marcu tegoż roku. Kreowała rolę Paminy w spektaklu „Czarodziejski flet-fragmenty” z muzyką W. A. Mozarta wystawianym w Teatrze Collegium Nobilium  w Warszawie w 2016 roku. W tym samym roku wystąpiła jako solistka w koncercie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. Mikołaja z Radomia wykonując utwory Mikołaja z Radomia, Mikołaja Zieleńskiego oraz Mikołaja Gomółki. Wystąpiła również kilkakrotnie w partii Barbariny z „Wesela Figara” W. A. Mozarta w Warszawskiej Operze Kameralnej i Filharmonii Świętokrzyskiej w 2015 roku. W spektaklu „Warszawskie dzieci” wystawianym w Copernicus Center w Chicago wcieliła się w rolę Sanitariuszki Małgorzatki oraz brała udział w nagraniu płyty z pieśniami Powstania Warszawskiego w roku 2014. Na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „From Chopin to Górecki” wykonała pieśni T. Paciorkiewicza z cyklu „Ciężar ziemi” w roku 2014. Uczestniczy także w licznych koncertach organizowanych przez m.in.: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina oraz Filharmonię im. Romualda Traugutta.

Sławomir Greś – tancerz. W 2000 r. ukończył Państwową Szkołę Baletową w Gdańsku w klasie prof. Urana Azimowa. Doświadczenie w zakresie tańca klasycznego zdobywał na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz Opery Dolnośląskiej we Wrocławiu.

W 2003 roku rozpoczął współpracę z Baletem Dworskim „Cracovia Danza”.

W latach 2003-2012 regularnie współpracował z Estradą Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz występował na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej. Gościnnie tańczył również w Operze Krakowskiej i w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Od 2012 r. jest tancerzem w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego w Warszawie. Występuje gościnnie w warszawskim Teatrze Żydowskim i współpracuje ze Stołeczną Estradą w ramach projektu „Rock loves Chopin”. Jest także członkiem Teatru Amatum oraz Baletu Zofii Czechlewskiej, z którym regularnie występuje w spektaklach Laetus nodo, Bal spectacle de Paris, Koncerty Noworoczne z Filharmonią Zabrzańską. Współpracuje z Zamkiem Królewskim w Warszawie oraz ze stołecznymi zespołami muzyki dawnej Ars Nova, Canor Anticus, Sabionetta, Trombastic. Członek Oddziału Warszawskiego ZASP.

Gościnnie wystąpi przed koncertem Łukasz Brzezina, wirtuoz akordeonu, mieszkaniec naszego miasta.

Łukasz Brzezina – akordeon. Ukończył studia w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie jest na studiach podyplomowych menedżera muzyki. Jest laureatem wielu nagród w prestiżowych konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich, jak m.in. International Music Competition „Grand Prize Virtuoso”, IBLA Grand Prize, VIII Konkursu Akordeonowego im. Andrzeja Krzanowskiego „Alkagran 2014” i innych.

Od początku swojej edukacji muzycznej występował jako solista i kameralista w Polsce, Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech Słowacji i Włoszech. W 2016 roku zadebiutował w londyńskiej Royal Albert Hall, a w trakcie trasy koncertowej w USA w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall.

Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2015 roku został objęty prestiżowym programem stypendialnym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” przeznaczonym na zakup najwyższej jakości akordeonu koncertowego.

Wielokrotnie uczestniczył w mistrzowskich kursach interpretacji, doskonaląc swoje umiejętności. Współpracuje z szeregiem kompozytorów młodego pokolenia.

W programie koncertu usłyszą Państwo m. in.:

Pieśń Pablo Sorozabala – La tabernera del Puerto, utwory instrumentalne Francisco Tarregi – Recuerdos de la Alhambra, Concierto de Aranjuez – Adagio i inne.

Wieczór zorganizowany we współpracy z Biurem Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce, które udostępniło wystawę zdjęć miast Hiszpanii z listy UNESCO, mini etiudy filmowe, zdjęcia oraz ulotki.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *