Wieczór autorski – książka „Świadkowie Tajemnicy”

 

Gośćmi Państwa będą autorzy książki „Świadkowie Tajemnicy” panowie Janusz Rosikoń i Grzegorz Górny.

Zapraszamy w sobotę 9 czerwca 2018 roku na godzinę 19:00 do Sceny Ołtarzew. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę i uzyskać dedykację autorów.

 

Jak napisano na stronie wydawnictwa Rosikon Press, „„Świadkowie Tajemnicy” to fascynująca opowieść będąca zapisem dziennikarskiego dochodzenia do prawdy o materialnych śladach pozostawionych przez Jezusa z Nazaretu.

Dwaj autorzy – reporter Grzegorz Górny i fotograf Janusz Rosikoń – ruszają tropem relikwii Chrystusowych i w różnych krajach świata zbierają bogatą dokumentację na temat konkretnych przedmiotów, jakie do dnia dzisiejszego pozostały po Jezusie. Przeczesują archiwa, rozmawiają z historykami, spotykają światowej sławy naukowców, zapoznają się z wynikami ich prac. Niczego nie przyjmują na wiarę, lecz starają się znaleźć potwierdzenie w źródłach historycznych i ekspertyzach naukowych. W wyniku reporterskiego śledztwa udaje im się zidentyfikować część czczonych do dziś relikwii jako autentyki. Wśród nich szczególne miejsc zajmują relikwie pasyjne, czyli przedmioty związane z męką, śmiercią i pochówkiem Chrystusa. Niektóre z powodu swych właściwości stanowią dla naukowców zagadkę, której nie są w stanie rozwiązać. Dotyczy to choćby Całunu Turyńskiego. Nie było na świecie obiektu, który byłby częściej, gruntowniej i bardziej wielostronnie przebadany niż właśnie to lniane płótno z Turynu. Im więcej jednak było wyników analiz, tym bardziej wśród badaczy rosła świadomość Tajemnicy.

Podobne wrażenia towarzyszą czytelnikowi podczas lektury tej książki. Czytając dokumentalne opisy Grzegorza Górnego i oglądając fotografie Janusza Rosikonia, niemal namacalnie obcujemy z konkretnymi przedmiotami, a jednak nie opuszcza nas poczucie, że dotykamy rzeczywistości, która pozostaje za zasłoną tajemnicy.

W książce autorzy omawiają następujące tematy:

1. CAŁUN TURYŃSKI
Faktograficzny dokument męki

2. ŚWIĘTY KRZYŻ
Narzędzie straszliwej śmierci

3. ŚWIĘTE GWOŹDZIE
Cenniejsze niż królewski diadem

4. SUDARION Z OVIEDO
Żywa krew, martwa krew

5. TUNIKA Z ARGENTEUIL
Chromosomy Galilejczyka pod mikroskopem.

6. SUKNIA Z TREWIRU
Relikwia w pył obrócona

7. CHUSTA Z MANOPPELLO
Podwójne życie Weroniki

8. KOLUMNA BICZOWANIA
Pręgierz z pałacu Piłata

9. KORONA CIERNIOWA
Sześćdziesiąt dziur w głowie

10. ŚLEDZTWO NADAL TRWA
Włócznia, sandały, płótna

11. GOLGOTA I PUSTY GRÓB
Wzgórze czaszki w świętym mieście

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *