Relacja z wystawy ks. Witolda Urbanowicza SAC

Scena Ołtarzew we wtorek 27 lutego stała się sceneria, w której zostały zaprezentowane dzieła malarskie księdza Witolda Urbanowicza SAC. Wystawa nosi tytuł „Od Stworzenia do Zbawienia” i prezentuje obrazy o tematyce religijnej artysty. Przybyłych na wystawę gości powitał Rektor Seminarium Pallotynów w Ołtarzewie ks. Mirosław Mejzner SAC.

Następnie kurator wystawy ksiądz Przemysław Podlejski SAC zaprosił kolejnych gości, którzy opowiadali o artyście i jego twórczości.

02 DSC00822kurator ks. Przemyslaw Podlejski

Superior Regii Miłosierdzia Bożego we Francji ks. Aleksander Pietrzyk SAC opowiadał jakim człowiekiem, współbratem i artystą jest ks. Witold Urbanowicz. Dowiedzieliśmy się jak wygląda dzień księdza Witolda i jakie warunki muszą być spełnione aby mógł tworzyć.
Ksiądz Witold Urbanowicz przebywa od 1972 roku we Francji.

Zabrała też głos pani Barbara Stettner-Stefańska, dziennikarka, autorka książek „Paryż po polsku” i „Francja po polsku”. Wspominała poznanie księdza Witolda Urbanowicza i swoje zainteresowanie jego twórczością. Pod redakcją pani Barbary Stettner-Stefańskiej ukazały się dwa albumy ukazujące bogactwo twórczości ks. Witolda Urbanowicza.
Oprócz obrazów przybyli na otwarcie goście mogli podziwiać rzeźbę Chrystusa wykonana przez księdza Urbanowicza jeszcze w latach seminarium.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wystawy.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *