Książka „Świadkowie Tajemnicy” dostępna w Ołtarzewie!

Sobotni wieczór w Scenie Ołtarzew minął bardzo szybko. Wszystko dzięki opowieści ilustrowanej slajdami z pasjonującego śledztwa śladami materialnych śladów Jezusa Chrystusa – relikwii Jego Męki i Śmierci. Śledztwo to prowadzili: dziennikarz Grzegorz Górny i fotograf oraz wydawca Janusz Rosikoń. Opowieść była tak zajmująca, że praktycznie wszyscy obecni kupili książkę. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym wydawnictwem do zakupu tej wartościowej pozycji. Dostępna na furcie.

Należy zwrócić uwagę, że Janusz Rosikoń jest rasowym tropicielem możliwości fotografowania oryginałów, nie tylko związanych z Panem Jezusem. To są niezwykle rzadkie możliwości. Efekt tej pracy możemy podziwiać w wydanych książkach.

Autorzy i słuchacze podchwycili jeden z wątków wieczornej opowieści o nawróceniu badacza Całunu Turyńskiego Barrie Schwortza.

Barrie Schwortz przybył wraz z ekipą ze Stanów do Włoch w 1978 roku aby szczegółowo badać Całun. Miał 32 lata. Członkowie zespołu zwanego The Shroud of Turin Research Project, na co dzień pracowali dla NASA lub w laboratoriach Los Alamos. Na przełomie września i października 1978 roku (po śmierci papieża Jana Pawła I, a przed wyborem Jan Paweł II) przeprowadzono szereg szczegółowych badań udostępnionego Całunu. Celem głównym była odpowiedź na pytanie jak powstał obraz na Całunie.

Barrie Schwortz, fotograf, specjalista od obrazowania, informatyki i technologii cyfrowych znalazł się w ekipie amerykańskich naukowców. Był to zespół wolontariuszy, którzy z pobudek naukowych chcieli podjąć się tego wyzwania (sami finansowali swój wyjazd i pobyt).

Konkluzja tego zespołu była taka, że obraz nie został z pewnością namalowany, nie wiadomo jak powstał i brak jest narzędzi, które pozwoliłyby stworzyć taki wizerunek przez człowieka.

Barrie Schwortz, wychowany w tradycji żydowskiej, nadal zgłębia tajemnice Całunu Turyńskiego mimo iż minęło 40 lat gdy po raz pierwszy rozpoczął badania.

W książce „Świadkowie4 Tajemnicy” autorzy omawiają następujące tematy:

 1. CAŁUN TURYŃSKI
  Faktograficzny dokument męki
 2. ŚWIĘTY KRZYŻ
  Narzędzie straszliwej śmierci
 3. ŚWIĘTE GWOŹDZIE
  Cenniejsze niż królewski diadem
 4. SUDARION Z OVIEDO
  Żywa krew, martwa krew
 5. TUNIKA Z ARGENTEUIL
  Chromosomy Galilejczyka pod mikroskopem.
 6. SUKNIA Z TREWIRU
  Relikwia w pył obrócona
 7. CHUSTA Z MANOPPELLO
  Podwójne życie Weroniki
 8. KOLUMNA BICZOWANIA
  Pręgierz z pałacu Piłata
 9. KORONA CIERNIOWA
  Sześćdziesiąt dziur w głowie
 10. ŚLEDZTWO NADAL TRWA
  Włócznia, sandały, płótna
 11. GOLGOTA I PUSTY GRÓB
  Wzgórze czaszki w świętym mieście

 Fotorelacja z wieczoru autorskiego Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia

 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *