Koncert pieśni wielkopostnych „Stwórco łaskawy”

Maria Pomianowska zaprasza w sobotę 10 marca na godzinę 19:30 na koncert pieśni i utworów wielkopostnych do Sceny Ołtarzew. Artystka wystąpi z zespołem w składzie:

Maria Pomianowska – śpiew, fidele kolanowe, suka biłgorajska, opracowanie utworów

Karolina Matuszkiewicz – śpiew, fidele kolanowe

Katarzyna Kamer – śpiew , fidele kolanowe

Hubert Giziewski – akordeon

Prowadzenie koncertu ks. dr Dariusz Smolarek SAC

Maria Pomianowska

Doktor sztuk muzycznych, multiinstrumentalistka, wokalistka, kompozytorka i pedagog. Założycielka zespołów Raga Sangit, Zespół Polski, San-Nin Trio i Arcus Poloniae. Uczestniczyła w rekonstrukcji suki biłgorajskiej i fideli płockiej. Profesor Akademii Muzycznej w Krakowie oraz dyrektor międzynarodowego festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Urodziła się 26 czerwca 1961 roku w Warszawie. Od siódmego roku życia uczyła się gry na wiolonczeli, w 1992 roku została absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie tego instrumentu. Od 1984 roku prowadzi studia nad technikami gry na instrumentach muzycznych Azji i Europy, podróżując do Indii, Chin, Korei, Japonii i na Bliski Wschód.

W 1994 r. wspólnie z prof. Ewą Dahlig i lutnikiem Andrzejem Kuczkowskim zrekonstruowali dwa zaginione staropolskie instrumenty smyczkowych: sukę biłgorajską i fidel płocką. Rekonstruując technikę gry na tych instrumentach, bazowała na swoich bogatych doświadczeniach w uprawianiu muzyki na fidelach azjatyckich.

Katarzyna Kamer i Hubert Giziewski

Katarzyna Kamer
Jest absolwentką klasy wiolonczeli u prof. T. Strahla na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie oraz Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze.

Jest laureatką międzynarodowych konkursów, występowała w salach koncertowych w Europie, Azji oraz w Stanach Zjednoczonych. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych mistrzowskich kursach interpretacji muzycznej. Jestem także dyplomowanym Life Coachem – ze specjalizacją coaching rodzicielski. Uczy gry na wiolonczeli metodą Suzuki.

Hubert Giziewski – akordeon – jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie i laureatem głównych nagród konkursów w Stalowej Woli (1993), Chełmie (1995, 1999, 2001), Mławie (2005), Ibla-Ragusa (2005) i Castelfidardo (2005, 2006). Wielokrotnie występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i centrach artystycznych w Polsce, takich jak: Filharmonia Narodowa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Lutosławskiego, a także za granicą, m.in.: w Suntory Hall (Japonia), Carnegie Hall (Nowy Jork). Występował z recitalami także w Arabii Saudyjskiej, Bułgarii, Maroko, Niemczech, USA, we Włoszech oraz na Litwie. Był stypendystą Lions Club Warszawa Nike. Hubert Giziewski jest założycielem duetu Harmonium Duo, specjalizującego się w klasycznej muzyce kameralnej, a także współtwórcą innowacyjnego projektu Kameralna Harmonia z fidelistką Katarzyną Kamer (prywatnie jego żoną).

 

Karolina Matuszkiewicz

Ukończyła studia muzyczne w klasie skrzypiec w Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Śpiew studiowała eksternistycznie. Lubi taniec i jazdę na łyżworolkach. Pochodzi z Nowej Rudy na Dolnym Śląsku.

Utalentowana i obdarzona niezwykłym głosem Karolina Matuszkiewicz w 2017 roku, 28 lipca wystąpiła w „Scenie Talentów” w ramach XXVIII edycji Forum Humanum Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim.Artystka śpiewała i grała na niezwykłych instrumentach: suce biłgorajskiej, fideli płockiej.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *