Galeria zdjęć z wykładu prof. Petera Rainy

7 DSC09308 w tekscie7 listopada 2017 roku odbył się wykład historyka, prof. Petera Rainy na temat „Roli kościoła w czasach dyktatury komunistycznej”. Z racji przypadającej w 2017 roku setnej rocznicy urodzin orionisty, Arcybiskupa Bronisława Dąbrowskiego FDP i dwudziestej rocznicy jego śmierci, wykładowca poruszył również świadectwo życia biskupa w tamtych czasach.

Peter Raina jest autorem książki: „Stan wojenny w zapiskach arcybiskupa Dąbrowskiego” oraz „Arcybiskup Bronisław Dąbrowski – Portret”. W tej ostatniej przedstawia sylwetkę i działania abp w służbie Kościoła i narodu.

Ksiądz arcybiskup był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli hierarchii Kościoła katolickiego w Polsce w XX wieku.

Wieloletni sekretarz Episkopatu Polski, bliski współpracownik Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego, w swoim czasie przewidywany przez niego na ewentualnego następcę.

Książka pozwala prześledzić jego losy, kształtowanie się i wypełnianie powołania. Dzięki niej możemy poznać olbrzymi wkład arcybiskupa Dąbrowskiego w dzieje najnowsze Polski i Kościoła w Polsce.

Obejrzeliśmy piętnastominutowy film zatytułowany „Misja w Warszawie” opowiadający o tym niezwykłym człowieku i kapłanie.

W drugiej części spotkania odbyła się dyskusja – słuchacze przedstawiali profesorowi pytania a on na nie odpowiadał.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *