Filmowy Mikołaj

Tradycyjnie Święty Mikołaj przybył do Gminy Ożarów Mazowiecki i zdecydował się pozostać na kilka dni. W prezencie przyniósł dzieciom z naszych szkół filmy, które będą wyświetlane w Scenie Ołtarzew w dniach od 5 do 8 oraz 11 grudnia 2017 roku.

Świętego Mikołaja będzie reprezentował burmistrz Ożarowa Mazowieckiego pan Paweł Kanclerz i przewodniczący Rady Miejskiej pan Andrzej Cichal.

Film „Wielki Mały Viking

reżyseria:         Michael Herbig
scenariusz:      Michael Herbig
muzyka:        Ralf Wengenmayr
zdjęcia:           Gerhard Schirlo
produkcja:       Niemcy
W rolach głównych:
Jonas Hämmerle jako Wickie
Waldemar Kobus jako Halvar, ojciec Wickie’ego
Nic Romm jako Tjure

Vicky jest małym chłopcem, który wraz z rodzicami mieszka w osadzie wikingów o nazwie Flake. Jest bystry i sympatyczny, ale niezbyt silny i raczej bojaźliwy. Pewnego dnia razem z ojcem i innymi dorosłymi wikingami wyrusza w morską podróż, podczas której przeżywa wiele fantastycznych przygód i dowiaduje się, że rozum i spryt znaczą czasem więcej niż siła mięśni.

 

Film „Mój przyjaciel orzeł

reżyseria:         Gerardo Olivares, Otmar Penker
scenariusz:      Joanne Reay
muzyka:         Sarah Class
zdjęcia:           Óscar Durán, Otmar Penker
produkcja:       Austria
W rolach głównych:
Jean Reno jako           Danzer
Manuel Camacho jako Lukas
Tobias Moretti jako Keller

Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer (Jean Reno), który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *