Film „Papież Miłosierdzia”

W niedzielę 23 kwietnia 2017 roku o godzinie 13:30 ma Scenie Ołtarzew odbyła się prezentacja filmu „Papież Miłosierdzia” .

Film „Papież Miłosierdzia”  opowiada o przyjaźni Jana Pawła II z Faustyną Kowalską, polską zakonnicą, której wizje stały się źródłem kultu Miłosierdzia Bożego na całym świecie. Papież i mistyczka nigdy się nie spotkali, lecz ich losy splątały się ze sobą, odciskając znaczący ślad na całym pontyfikacie Karola Wojtyły. Film podąża z Rzymu do Krakowa i Wilna śladem dwóch tajemniczych wizerunków Jezusa Chrystusa, przed którymi często modlił się Jan Paweł II.
Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.
Dnia 1 stycznia 1971 roku parafię pod wezwaniem Św. Stanisława Kostki w Ożarowie Mazowieckim objęli Księża Pallotyni. W 1977 roku przedstawiono na ręce wojewody warszawskiego prośbę o wydanie zezwolenia na podjęcie budowy kościoła. Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński – ówczesny Prymas Polski parafię ożarowską powierzył na stałe Księżom Pallotynom.

Ważnym wydarzeniem dla nas mieszkańców Gminy Ożarów Mazowiecki jest fakt, że dnia 6 kwietnia 1997 r. Ksiądz Prymas Józef Kardynał Glemp podniósł Kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego do rangi Sanktuarium.

21 października 2009 roku podczas Uroczystej Eucharystii dziękowaliśmy Panu Bogu za 20 rocznicę konsekracji naszej świątyni. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Prymas Józef Kardynał Glemp, który tę świątynię konsekrował i ustanowił Archidiecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Tu możemy obejrzeć fragment filmu Papież Miłosierdzia

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *