Dwa przedstawienia jednego dnia!

Teatralne zakończenie roku w urszulańskim przedszkolu.

W sobotę 23 czerwca 2018 roku dzieci, ich rodzice, rodziny, nauczyciele i goście uroczyście zakończyli rok w Przedszkolu prowadzonym przez Siostry Urszulanki SJK przy ulicy Jana Zamoyskiego w Ołtarzewie.

Na Scenie Ołtarzew wystawiono aż dwa przedstawienia teatralne. Dla równowagi. Jedno przygotowały dzieci, drugie rodzice.

Przygotowania i próby trwały bardzo długo. Pracowity czas przyniósł wszystkim nagrodę w postaci wspaniałej zabawy.

Dzieci ze wszystkich grup wiekowych przygotowały przedstawienie „Wędrówki Pyzy po Polsce”. Scenariusz napisały siostry urszulanki: Monika Laskowska, dyrektor przedszkola i Agnieszka Krupko.

IMG_4151

Krakowiaczek już na scenie

Spektakl pozwalał dzieciom poznać polskie krainy, historię, miasta, w tym stolicę, tańce. Poloneza przygotowała i zaprezentowała grupa starszaków, dla średniaków i maluchów zostały inne jak krakowiaczek czy chodzony.

Z maluszkami pracowała siostra Agnieszka Krupko, panie: Iwona Knioła i Anna Lewandowska. Grupę średniaków przygotowywała Urszula Rawiak i Milena Dąbrowska-Kajtaniak a najstarsze dzieci prowadziła siostra Monika Laskowska SJK i Małgorzata Stpiczyńska.

Próby odbywały się w przedszkolu a ostatnie trzy już na scenie teatralnej. Stroje częściowo były szyte, częściowo kupione oraz wypożyczone od zaprzyjaźnionego przedszkola.

Równolegle z dziećmi trwały próby przedstawienia przygotowanego przez rodziców grupy starszaków. Był to prezent dla wszystkich dzieci na Dzień Dziecka.  W przedstawieniu wzięło udział około 20. rodziców. Wystawiono bajkę „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”. Reżyserowała i czuwała nad oprawą pani Anna Sobiecka.

7 krasnoludków z księciem i ptakiem w garderobie

Przedstawienie zaszczycił swoją obecnością rektor Seminarium pallotyńskiego ks. dr Mirosław Mejzner oraz prefekt studiów seminarium ks. dr Krzysztof Marcyński. Był też obecny dyrektor Biura Oświaty Gminy Ożarów Mazowiecki pan Zbigniew Rybak i wicedyrektor tegoż Biura pani Katarzyna Wocheń.

Na uroczystość przybyły całe rodziny dzieci: babcie, dziadkowie, chrzestni, rodzeństwo, przyjaciele rodzin.

Dzieci z grupy starszaków żegnały już przedszkolne progi. Każde otrzymało dyplom i najlepsze życzenia sukcesów w szkole, którą rozpoczną (w zerówce co prawda) od września.

Rodzice dziękowali za opiekę, trud wychowawczy i pedagogiczny nauczycieli, a personelowi kuchni za wspaniałe posiłki.

Obejrzyjcie galerię z tego wydarzenia:

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *